ARES HC – DEAC

6 - 8

Recap

Mindkét csapat tartalékosan vágott neki a mai hatvan percnek: a létszámhiányt a mieinknek sikerült jobban ellensúlyozni. Nem mindig csillogtunk, de hoztuk a kötelezőt.

Tartalékosan, de így is sikerre éhesen vágtunk neki az érdi kalandnak, ahol az ARES HC várt ránk. Tudtuk, hogy ezúttal is csak két sorral tudjuk felvenni a küzdelmet: tartalékos keret várta a kezdő sípszót. A visszafogott létszám a hazaiakra is igaz volt: náluk 8, a mieink oldalán 11 mezőnyjátékos várt a kezdő sípra.

A hazaiak máris aktívan kezdtek: az első támadást az ARES vezette és máris büntetőt is kaptak az érdiek. A labda mögé Fodor Dávid állt oda és higgadtan értékesítette is a lehetőséget (1:0). Nem jöttünk zavarba: igyekeztünk a saját játékunkat játszani és a harmadik percben mi is beköszöntünk: Varga Gergő szerezte a nap első debreceni gólját. Felváltva adódtak lehetőségek: a hazaiak veszélyes kontrákat vezettek, a mieink igyekeztek a labdabirtoklás mellett megtalálni a réseket. A tizedik percben megint a hazaiak kaptak rávezetést: a labda mögé ismét a hazaiak 20-asa állt oda: Fodor Dávid ezúttal is higgadt volt (2:1). Nem estünk kétségbe és szerencsés góllal egyenlítettünk: egy labda ment volna keresztbe, egy hazai ütőn pedig úgy pattant meg a játékszer, hogy az a hazai kapuban kötött ki. Maradt a lendületünk és a bírók felemelték a kezüket: késleltetett kiállítás kaptunk, majd még egy hazai játékos szabálytanakodott. Kettős emberelőnyben mehettünk gólokért és nem is kellett csalódnunk: előbb Nyisztor Szabolcsot, majd Varga Gergőt szolgálta ki Radványi Balázs (2:4). Egyenlő létszámnál viszont ismét villantak a hazaiak: előbb Dávid Bence, majd Fodor Dávid volt eredményes (4:4). Potyogtak a gólok és egyenlő állással fordultak a felek.

A középső felvonásban sem változott a játék képe: a mieink többet birtokálták a labdát, de bármelyik ARES kontrában volt veszély. A játékrészt egy hazai kapuvas nyitotta, majd hosszú gólcsend következett. Kaput nem is nagyon találtak a csapatok, viszont blokkok voltak mindkét oldalon. A mérkőzés felénél egy átlövés jelentett újra debreceni előnyt: Burai Péter lőtt szép és fontos gólt (4:5). Jöhetett a mi emberhátrányunk is: Lippai Péter kapott kisbüntetést. A létszámhátrány ezúttal sem okozott gondot: megszereztük a labdát, majd Radványi Balázs szöktette jó ütemben Nyisztor Szabolcsot, aki értékesítette is ziccerét (4:6). A folytatásban dr. Héjja Gábor védései is kellettek az eredmény tartásához, majd időt kértek a hazaiak. Ez jót tett nekik, hiszen Dávid Bence góljával ismét egy gólra zárkózott az ARES (5:6). A két pont eldöntése az utolsó harmadra maradt.

A játék továbbra is hasonló ritmusban pörgött: enyhe DEAC mezőnyfölény, ARES kontrák. Jól kezdtük a harmadot: volt lövésünk és sikerült gólra váltani a lehetőségeket: Füzesi Csaba keresztjére Praznovszky Pál érkezett (5:7). A folytatásban észnél kellett lennünk ahhoz, hogy ne zárkózzanak a hazaiak: többször is jól fülelték le a labdákat a védőink, ha kellett, csatár blokkolt, ha pedig ez sem segített, akkor Héjja Gabi volt a helyén. Egy gyönyörű kontrát mi is bemutattunk: Nyisztor Szabolcs fűzte fel az ARES védelmét, majd keresztpasszát levegőből, látványosan vágta be Hoffmann Tamás: a mérkőzés legszebb gólja volt (5:8). A hazaiak továbbra se engedték el a mérkőzést és egy jó cserét gólra váltottak: Dávid Ádám reagált leghamarabb a kapu előtt (6:8). Majdnem öt perc volt még hátra, ráadásul Nyisztor Szabolcsot is kiültették a bírók. Az időt jól menedzseltük, a védelem jól zárt, Héjja Gabi pedig két bravúrt is bemutatott. Egyenlő létszámnál is inkább az órát szerettük volna pörgetni, ami sikerült is: nem a legszebb játékunkat mutattuk ma, de be tudtuk húzni a pontokat.

Az ARES-ről összességében is elmondható, hogy az egyik legsportszerűbb hazai csapat, most is teljesen rendes körülmények között zajlottak a párharcok. Az alacsony létszámuk dacára a mieinknek meg kellett küzdeni a győzelemért. A folytatásra ezúttal sem kell sokat várnunk: szombaton már az Origo érkezik Debrecenbe.